Меню

31.03.2023 // Сніданок: суп молочний пшоняний, хліб цільнозерновий з твердим сиром, чай. // Обід: суп болгарський, шніцель зі свинини, каша перлова, салат з квашеної капусти, хліб цільнозерновий, компот з сухофруктів. // Полуденок: кнелі з курятини з рисом в томатно-сметанному соусі, ікра з буряка, йогурт.

ПСИХОЕМОЦІЙНА ДОПОМОГА: ЯК ПІДТРИМАТИ ПОЗИТИВНИЙ НАСТРІЙ У СТАНІ «ОЧІКУВАННЯ»

Напередодні річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну більшість із нас має певні ознаки впливу подій цього часу на психоемоційний стан організму: тривожність, занепокоєння, пригнічення, емоційні «гойдалки» тощо. Тому нагадуємо, що відчувати страх – це нормальна реакція організму на небезпеку. Крім страху напередодні «символічних» дат, кожен може перебувати у стані «очікування».

Пропонуємо розібратися із власними емоційними станами, а саме розповімо, як зберегти стійкість і позитивний настрій.

Настрій – це загальний емоційний стан, який виразно не спрямований на щось конкретне, але забарвлює на певний час діяльність і поведінку людини, характеризує її життєвий тонус (позитивний стан – бадьорість, піднесеність; негативний – пригніченість).

Настрій впливає на сприйняття дійсності та ефективність роботи. Зокрема, під час пригніченого настрою може знизитися потреба у самореалізації, зокрема у професійній діяльності, фізичній активності, спілкуванні, змінитися харчова поведінка тощо.

Щоб зменшити вплив страху, панічних приступів чи навіть постравматичного синдрому (ПТРС), варто намагатися контролювати психоемоційний стан.

Найперше потрібно зосередитися, проаналізувати ситуацію та виділити фактори, які ви можете змінити. Наприклад, щодня виділяйте 15-30 «антистресових» хвилин для підтримки власного ментального здоров'я.

У випадку, коли самостійно не можете допомогти собі або своїм близьким, зверніться до фахівця. Також для психоемоційної підтримки працює телеграм-канал «Подбай про себе», де можна залишити коментар та отримати кваліфіковану відповідь.

Головне, що ми маємо усвідомлювати, в очікуванні – немає правильного переліку почуттів чи емоцій, які ми маємо переживати. Важливо – прислухатися до себе й довіряти собі, дозволяти відчувати тут і зараз.

Як можна собі допомогти:

 1. Фокусуйтеся на тому, що можете контролювати. Плануйте повсякденні справи та дотримуйтеся плану, приймайте маленькі рішення. 
 2. Зменшіть відстежування новин: у час, коли всі переймаються та обговорюють одну тему, вимикайте телевізор та обмежте користування соціальними мережами.
 3. Зробіть свій внесок у хороші справи. Знайдіть спосіб допомогти тим, хто цього потребує. Якщо не маєте ресурсу для великої діяльності – сконцентруйтеся на своєму оточенні. Зробіть комплімент другу або принесіть каву для колеги. Це допоможе впоратися із негативом. 
 4. Підтримуйте зв’язок з людьми у вашій громаді чи родині. Під час значних криз підтримка людей, які проживають ту ж ситуацію, допоможе вам упоратися зі складнощами. 
 5. Дозвольте собі відчувати. Бути сумним, розчарованим – нормально. Якщо хочете плакати – поплачте. Не можна накопичувати негативні емоції, їхнє вивільнення дозволить почуватися ліпше. 
 6. Облаштуйте комфортне середовище. Оточіть себе приємними і зручними речами. Дивіться улюблені фільми, їжте смачну їжу чи майте цікаве хобі. 
 7. Зменшуйте напругу в тілі. Коли ми у стресі, наші м’язи зазвичай затиснені. Практикуйте дихальні вправи, медитацію на розслаблення.

Впровадження інновацій

 

Психолог закладу Якимчук К.С. у своїй роботі використовує не лише ті методи, що сприяють саморозвитку та самореалізації дитини, а і працює над впровадженням інноваційних технологій та експериментуванням елементами тактильної сенсорної інтеграції у роботі з дітьми, що мають особливості психомоторного розвитку. Методи арт-терапії, крупотерапії, що допомагають розвантажити нервову систему дитини, зняти зайву напругу, стимулюють творчість та фантазію. Кінезіологічні вправи, що застосовуються під час занять, є чудовою гімнастикою для мозку, розвивають взаємодію півкуль головного мозку, сприяють розвитку моторики та мовлення дітей.

 

                           ЯК ПЕРЕЖИТИ КАРАНТИН І ЗАЛИШИТИСЬ СПОКІЙНИМИ БАТЬКАМИ?

  

18.03.2020

Паніка – психічний стан людей — несвідомий, нестримний страх, викликанийнебезпекою, щоохоплюєлюдину. Вірус – цезагроза, і в умовахнестабільності, у тривозі за своєжиття і здоров’яблизьких, не рідко ми втрачаємокритичнемислення і впадаємо в панічністани.

Що можна зробити, щоб уберегти себе та корисно і безпечно провести час вдома з дітьми, в умовахізоляції у зв’язку із загрозою розповсюдження короновірусу?

Ось декілька порад.

 1. Обмежте контакти людей в соцмережах, відякихвиотримуєтеінформацію про карантин, його перебіг, актуальний стан. Оберіть для себе декілька авторитетних осіб чи джерел від яких іде суха, фактична інформація, без зайвого аналізувати ситуації та особистісних  оціночних суджень.
 2. Відслідковуйте свої почуття.Коли діти і батьки знаходяться в обмеженому просторі досить довгий час, закономірно що виникає дуже багато різноманітних ситуацій, на які ми так чи інакше реагуємо. Дуже важливо в цей момент зрозуміти якісаме у вас почуття – страх, злість, тривога, лють, роздратування чи яке-небудьінше і відчутищосамеїхвикликало. Оскільки, може відбутись підміна почуттів, коли, наприклад, ви можете злитись на підвищення курсу валют і через це сильно накричати на дитину за розлитий чай. Намайгайтесь розмежовувати, які саме почуття і до кого чи чого, ви відчуваєте. Краще обговорити з дітьми почуття допоможуть такі книги: “Велика книга почуттів”“Книга Від…до. Почуття: від  суму до радості”“Безлічемоцій. Що означає кожна?”та ігри: емоційний кубикемоції на магнітахмеморіемоціїїгра-розвивайка Емоції.
 3. Не замовчуйте власні переживання стосовно карантину. Діти все відчувають, вони розуміють, що є певненапруження і батьки стривожені. Необхідно спокійно пояснити дітям ситуацію простою та зрозумілою мовою, без зайвоїпанікисказати про своївідчуттязанепокоєння та тривоги і розповісти про елементарні правила особистоїгігієни, якіможутьзахиститивідвірусів (регулярно мити руки, не братинічогобрудного до рота, зайвий раз не цілуватися і не обійматися…). Для маленьких дітейці правила можнаперетворити на гру.
 4. Утворіть ритуали. Ізоляція – цесвого роду криза, це зміна стабільності і звичайного режиму. Завдання для батьків в цей час організувати нові ритуали, які забезпечать стабільність дітям. Це можуть бути: фізична зарядка в певний час, телефонні та відеодзвінки з рідними, спільне приготування
 5. їжі, ігровітурніри з різноманітнихнастільнихчиактивнихігор.
 6. Організуйтедітямігровудіяльність.Під час карантину можнапограти в різнінавчальніігриаборозважальні.

Ігри, щоб не забути букви та цифри – Твінс АБЦграГрайливісовигра з маркером Жирафчикдошка-вкладка «Цифри»дерев’янаіграшка половинки «Рахуємо до 10»дошка-вкладка АлфавітМатематичнапробіркаГра для вивчення таблички множення “Спіймайгоробця”.

Настільні ігри на розвиток мислення – Кольорикирізноманітніпазлиголоволомкимагнітнийтанграмматематичний планшетКольоровіжабенятаШкарпетки рукавичкигра Ку-ку-рі-ку Будь першимігримеморіЛимонади.

Розважальні ігри – магнітнагра “Торт”гранастільна з липунами (Монстроманія)СковорідкиХто ЯДженгаМафія, Докумекай, АсоціаціїМімікю, Кривляки, Базікало (вірю-не вірю), гра Не прогав.

Ігри для найменших – Гра з мішечком «Звіробуcігри з прищепкамиКомбінаторПазли-двійнята «Лічба»пальчиковий театр “Тваринки”шнурівкибалансирисортерипазли-половинкиігри на липучкахпірамідкимозаїкаовочі та фрукти з полімерноїглинипомпоникарткиДоманарізноманітнісенсорні коробки.

Активні ігри – ходулі, м’ячики, фітболи, килимки з каменями, боулінг.

 1. Створіть резервний список активностей та ігор з дітьми,в якийможнаглянути, коли буде здаватись, щозробиливже все щоможливо.
 2. Підтримуйте свій ресурс.Насправді батьки легко можуть взаємодіяти зі своїми дітьми, якщо мають на це ресурс і є наповнені. І тут головне зрозуміти, що в данийперіодізоляції не всівашідіїповинніматиякийсьсенс. В звичайномуритмі ми звиклиставити перед собою певні завдання, виконувати їх і від цього отримувати енергію. Наразі ситуація змінилась – необхідно навчитись отримувати задоволення від процесу, а не від результату. Дозвольте собі робитищось без конкретної цілі. Спробуйте зрозуміти, що підходить більше для вас – перегляд фільмів, рукоділля, читання книг, онлайн-навчання, спорт вдома.

Ще один важливий момент стосовновнутрішнього ресурсу – не плануйте далеко наперед. Оскільки ситуація не зовсім стабільна, не ставте конкретних планів, щоб не розчаровуватися у випадку іх нереалізації.

Здоров’явсім і пам’ятайте – карантин скоро скінчиться!

 

 

 

 

     Методи формування позитивного мислення

 

                 

                                                   ЦІКАВА КОРОБОЧКА – ЧУДОВИЙ СПОСІБ ЗАЙНЯТИ ДИТИНУ

 

 

Пропонуємозробити для свої хдіток «Цікаву баночку» або коробочку чи мішечок.

Ця баночка стане у пригодіпід час свята або просто в дощовий день вдома, коли всііншііграшкинабридли. Загалом, вона допоможерозважитидитинуабогрупудітей в будь-якихситуаціях і за будь-якихобставин.

Як її зробити? Цедуже просто! Візьміть відповідну баночку / коробочку / мішечок і прикрасьте її / його за власнимбажанням. Найкращецезробити разом з дитиною. Зробітьтаку баночку, яка б подобалася і вам і дитині і так, щоб вона стала прикрасою у вашому інтер’єрі.

Потім придумайте і надрукуйте різноманітні ігри та завдання на маленьких картках, або записочках. Завдання можуть бути смішними, жартівливими, серйозними, розвиваючими. Пропонуємо вам кілька варіантів завдань для прикладу:

 • намалювати малюнокп альцями;
 • побудувати халабуду з подушок, стільців і покривал;
 • відправитися на пікнік;
 • гратися з водою;
 • пускати сонячні зайчики;
 • пограти в театр тіней;
 • пограти в крокодила;
 • влаштувати день перевдягань;
 • інсценувати улюблену казку;
 • виконатитанець аборигена;
 • танцювати під запальну музику з повною склянкою води;
 • намалювати собі вуса і не змивати їх до вечора;
 • співати караоке;
 • навести порядок в іграшках;
 • прибрати в кімнатіпокиграє весела музика;
 • розгадати ребус;
 • відгадати загадку.

Завдання можуть бути найрізноманітнішими! Придумайте саміабо разом з дитиною такі, які будуть цікаві саме вам. А як використовувати цю баночку – напевно, пояснювати не треба. Витягати по одній записочці, коли стає нудно і нічим себе зайняти.

                                         БАНОЧКА ЩАСТЯ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОГО МИСЛЕННЯ У ДІТЕЙ

Оптимістичний настрій допомагає дітям рости більш здоровими і стати творчими, позитивними і незалежними в майбутньому. У всіх нас бувають важкі часи, які можуть тривати дні, тижні аб онавітьмісяці.

Пережити такі періоди людям допомагає позитивне мислення, ефекти якого науково підтверджені. Психологи, використовуючи дані досліджень, встановили, що налаштування на успіх в конкретній справі може сприяти підвищенню імунітету до деяких інфекційних захворювань.
У випадку з дітьми відбувається те ж саме.
Як формувати позитивне мислення у дітей?

Пропонуємо Вашій увазі чудову методику, розроблену іспанськими психологами.
Що треба зробити


Для початку вибираєте велику і красиву скляну банку. Вона і буде банкою щастя. Ви можете підписатиїї за допомогою маркера або приклеїти на неї красиву картинку.
Банку треба розміститина видному місці в будинку.
Щодня батьки і діти повинн іописати те, що найкраще трапилося з кожним з них протягом дня. Це можуть бути зовсім простіречі, наприклад, добре слово, посмішка або речі значно більші – іспит, який зданий краще, ніж очікувалося.

При написанні записки інформація, що міститься в ній, відкладається в мозку, навіть якщо ми цього і не усвідомлюємо.
Записку складають і відправляють в банку.
Приблизно через 6 місяців або коли банка буде заповнена, записки виймаються і читаються вголос.

 

Що дає застосування такої методики

 • Дитина навчиться думати про хороші речі, які трапляються з нею протягом дня.
 • Вона буде цінувати навіть незначні позитивні речі, які можуть бути непоміченими іншими людьми.
 • Дитина зможе відрізняти невеликі проблеми від дійсно істотних.
 • Дитина навчиться бути вдячною.
 • Все це поліпшить спілкування і атмосферу в цілому в сім’ї

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ОЦІНИТИ ПІДГОТОВЛЕНІСТЬ СВОЄЇ ДИТИНИ ДО ШКОЛИ БАТЬКАМ ДОПОМОЖЕ ТЕСТ «ЧИ ГОТОВА ДИТИНА ДО ШКОЛИ?»

 • Чихоче Ваша дитинайти до школи?
 • Чидумає Ваша дитина про те, що у школі вона багатодізнається й навчатися буде цікаво?
 • Чиможе Ваша дитинасамостійносидіти над якоюсь справою, яка потребуєзосередженостівпродовж 30 хвилин (наприклад, збирати конструктор)?
 • Чи Ваша дитина у присутностінезнайомиханітрохи не соромиться?
 • Чивміє Ваша дитинаскладатирозповіді за картинкою не коротші, ніжізп’ятиречень?
 • ЧиможеВашадитинарозповістинапам’ятькількавіршів?
 • Чивміє вона відмінятиіменники за числами?
 • ЧивмієВашадитиначитати по складах абоцілими словами?
 • Чивміє Ваша дитинарахувати до 10 і назад?
 • Чиможе вона розв’язуватипростізадачі на віднімання й додаванняодиниці?
 • Чи правильно, щоВашадитинамаєтверду руку?
 • Чи любить вона малювати і розфарбовувати картинки?
 • Чиможе Ваша дитинакористуватисяножицями і клеєм (наприклад, робитиаплікації)?
 • Чиможе вона зібратипазли з п’ятичастин за хвилину?
 • Чизнаєдитинаназви диких і свійськихтварин?
 • Чиможе вона узагальнюватипоняття (наприклад, назвати одним словом овочі: помідори, морква, цибуля)?
 • Чи любить Ваша дитинасамостійнопрацювати – малювати, збиратимозаїкутощо?
 • Чи може вона розуміти і точно виконувати словесні інструкції?