Зима – чудова пора року! Скільки чудових свята вона нам подарувала?! День святого Миколая, Новий Рік, Різдво, Водохреща. Скільки радощів принесла зимонька дітям... Але час їй відступати і весні чергу віддавати. У народі кажуть, що в цей день, 15 лютого, зима з весною зустрічаються і сперечаються.
Побутував цікавий звичай, пов’язаний з цим святом. Напередодні випікали обрядове печиво у вигляді пташок – «жайворонків».
Люди вірили: птахи на своїх крилах приносять з далекого вирію весну, проганяють люту зиму.
За давніми легендами ця пташка народилась із сонячного жару. Вона прокидається разом із сонцем і своїм срібним голосочком сповіщає: вже весна прийшла, а отже, час виходити в поле, орати, сіяти, щоб восени урожай зібрати.
Не оминув цей звичай і наш дитячий садок.

«Якщо хочеш пізнати націю – вивчай її свята», – кажуть у народі. Дотримуються цього і педагоги дошкільного навчального закладу «Яблунька». І ось знову 15 лютого працівники закладу порадували дітей пізнавальним і святковим дійством. Адже в цей день наш народ святкує ще одне традиційне зимове свято – «Стрітення».
Ведуча свята Белецька А.В. розповіла про те, як з давніх давен люди вірили, що на Стрітення обов’язково має змагатися Зима із Весною. В цей день вони зустрічаються, і хто переможе, тому до кінця місяця і господарювати.
Приходу Зими зраділи всі діти, адже саме вона радувала вихованців білим пухнастим сніжком, веселими іграми та розвагами. Діти старшої групи, прощаючись із Зимою, виконали для неї пісню.
А от поява Весни стала для дошкільників справжньою несподіванкою, адже вихованці дитячого садочка із нетерпінням чекають зустрічі з нею. Чекають, коли весна прожене холод, устелить землю зеленою травичкою, уквітчає квітами, а пташки наповнять гаї та діброви своїм голосним веселим щебетанням. Найстарші дошкільнята водили з Весною хороводи та прославляли її у піснях.
Протистояння Весни із Зимою відбулося і в іграх-змаганнях. З радістю допомагали їм вихованці середніх груп, вправно перетягуючи канат.
Найменші дошкільнята також мали нагоду продемонструвати свою спритність та винахідливість, граючи у рухливі ігри. Завдяки підтримці наших вихованців Весна перемогла, але діти не могли відпустити Зиму засмученою, тому пригадували мирилки, щоб помирити ці дві пори року. Допомогла в цьому спільна гра дітей, Зими та Весни.
Не забули в цей день і про традицію випікання пташок «жайворонків». Саме із такою випічкою до нас в садок прийшла Весна і пригостила всіх малят.
Радість, сміх, справжні емоції вирували на святі Стрітення 15 лютого 2017 року у ДНЗ «Яблунька»!










